Skład


 

Życiorysy zawodowe członków
RADY NADZORCZEJ INTERSPORT Polska S.A.


Pan Artur Olender  - Partner Addventure, dawniej Prezes Zarządu Domu Maklerskiego PENETRATOR S.A. oraz Agencji Informacyjnej PENETRATOR Sp. z o.o. Był doradcą Ministra Przekształceń Własnościowych przy prywatyzacji ISKRA S.A., Ministra Skarbu przy prywatyzacji największego polskiego wydawnictwa – Wydawnictw Szkolnychi Pedagogicznych S.A. oraz największego polskiego producenta alkoholi – POLMOS Białystok S.A. Brał udział w realizacji kilkudziesięciu projektów pozyskania kapitału na rynku prywatnym i giełdowym.  Studiował na Akademii Górniczo-Hutniczej (Wydział Elektroniki i Automatyki) oraz w London Business School. Posiada licencję maklera papierów wartościowych (nr 13) oraz licencje wydane przez London International Financial Futures Exchange, International Petroleum Exchange i London Clearing House.


Pan Krzysztof Pieła - pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A od 30 czerwca 2017 roku. Jest współzałożycielem i współwłaścicielem firmy LARIX, Janusz Pieła Sp. j., która funkcjonuje na polskim rynku artykułów sportowych od 2001 roku, a jej korzenie sięgają aż 1993 roku. Firma LARIX jest wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski wielu renomowanych marek sportowych m.in. Uvex, Odlo, Reusch, Meindl, Viking, Camelbak, Killtec, Sea To Summit.W roku 2016 firma LARIX otworzyła w Niemczech oddział VIKING GERMANY, którego celem jest promocja oraz dystrybucja marki własnej VIKING na terenie Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii.

Pan Jarosław Krotacz (członek niezależny) - pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A. od 27 września 2017 roku. Jest ekspertem branży handlowej. Posiada 25 letnie doświadczenie menadżerskie, które zdobył pracując na kluczowych stanowiskach dużych firm handlowych takich jak Billa Polen, Elea, Edeka Polska. W latach 2004-2015 był Prokurentem i Dyrektorem Sprzedaży firmy Kaufland Polska, zaś obecnie piastuje stanowisko Dyrektora Regionu Sprzedaży POLO MARKET. Brał czynny udział przy opracowywaniu strategii ekspansji marketów w całej Polsce, nadzorował realizację wyników finansowych, dbał o rozwój kadry menadżerskiej, mocne pozycjonowanie marki na rynku polskim poprzez wdrażanie procesów i systemów oraz technologii sprzedaży.

Pan Wojciech Mamak (członek niezależny) - pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A. od 27 września 2017 roku. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania (kierunek Marketing i Zarządzanie) Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie menadżerskie w branży handlowej, które zdobył pracując na kluczowych stanowiskach w firmach: HETMAR sp z o.o, GOMAN Sp z.o.o, ELITE Polska sp. z o.o. W latach 2008-2016 pracował w firmie Strauss Cafe Poland sp. z o.o. gdzie piastował stanowisko Dyrektora Sprzedaży Regionu Południowego. Ukończył Szkołę Zarządzania Sprzedażą kształcąca czołówkę polskich menedżerów sprzedaży i uzyskał dyplom Praktyka o specjalizacji – Master of Sales Management.

Pan Łukasz Bosowski  - pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A. od 26 lipca 2019 roku. Jest absolwentem  Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Kierunek: Marketing i Zarządzanie, Specjalność: Funkcjonowanie i Rozwój Przedsiębiorstw. Ukończył  studia podyplomowe na Uniwesytecie Ekonomicznym Kierunek: Finanse i Księgowość. Posiada kwalifikację zawodową CIMA – The Chartered Institute of Management Accountants - największego na świecie Instytutu zrzeszającego specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej - kwalifikacja zawodowa z obszaru zarządzania przedsiębiorstwem wykorzystania informacji finansowej w procesach zarządzania.  Posiada 16-letnie doświadczenie na stanowiskach związanych z finansami – kolejno jako: analityk finansowy, kontroler finansowy, dyrektor finansowy.

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży handlu detalicznego, zaś z branżą sportową związany jest od 10 lat. Przeszedł wszystkie szczeble kariery w obszarze finansów i kontrolingu. Zajmuje się również innymi obszarami biznesowymi: w tym prawnym i handlowym. Posiada doświadczenie w kształtowaniu i realizacji strategii. Brał udział we wdrożeniach wielu rozwiązań biznesowych, optymalizacji obszarów i procesów biznesowych w tym optymalizacji kosztów. Pan Łukasz Bosowski jest powiązany biznesowo ze znaczącym akcjonariuszem INTERSPORT - Spółką OTCF S.A. z siedzibą w Wieliczce, w której od 2013 roku pełni funkcję Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego.


Pan Tomasz Fugiel  -
pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A. od 26 lipca 2019 roku. Jest doktorem nauk technicznych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu grupami kapitałowymi, strukturami holdingowymi, budowaniu oraz wdrażaniu strategii korporacyjnych, wdrażaniu nowych technologii, systemów kontroli wewnętrznych i systemów kontroli jakości, które nabył w spółkach: Przedsiębiortwo Zagraniczne Alpha, Newag Gliwice S.A. oraz Grupie Kapitałowej Sobiesław Zasada. Od 2009 roku pełnił funkcję członka zarządu Newag Gliwice S.A., zaś od 2013 roku jest Wiceprezesem Zasada S.A. Pan Tomasz Fugiel jest powiązany biznesowo ze znaczącym akcjonariuszem INTERSPORT - Spółką OTCF S.A. z siedzibą w Wieliczce, w której pełni funkcję członka Rady Nadzorczej.

Pan Janusz Pieła -
pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A. od 26 lipca 2019 roku. Jest doświadczonym managerem od 25 lat związanym z rynkiem sportowym. Właściciel i zarządzającym firmą LARIX działającą w różnych branżach. Posiada szerokie doświadczenie w handlu, a także w produkcji i dystrybucji artykułów sportowych w Polsce oraz za granicą. Bielszczanin, hobbystycznie uprawiający narciarstwo i ski touring, jeździ na rowerze i na rolkach, gra w tenisa i badmintona. Posiada wykształcenie wyższe. Pan Janusz Pieła jest samodzielnie znaczącym akcjonariuszem INTERSPORT powiązanym biznesowo i rodzinnie z innym znaczącym akcjonariuszem - Panem Krzysztofem Piełą pełniącym również funkcję członka Rady Nadzorczej Spółki.

Pan Sławomir Gil
- pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A. od 27 września 2019 roku. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej w Krakowie i zalożycielem Spółki. W latach 1989 -2019 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu INTERSPORT Polska S.A. (dawniej Przedsiębiorstwo Usługowe MAKS S.A.). W latach 1998 – 2005 pełnił również funkcję Wiceprezesa Zarządu w firmie „Outdoor Sports”.

 

sport to the people