Skład

Życiorysy zawodowe członków
RADY NADZORCZEJ INTERSPORT Polska S.A.


Pan Janusz Pieła
 - pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A. od 26 lipca 2019 roku. W dniu 28 października 2021 roku został powołany na Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Jest doświadczonym managerem od 25 lat związanym z rynkiem sportowym. Właściciel i zarządzającym firmą LARIX działającą w różnych branżach. Posiada szerokie doświadczenie w handlu, a także w produkcji i dystrybucji artykułów sportowych w Polsce oraz za granicą. Bielszczanin, hobbystycznie uprawiający narciarstwo i ski touring, jeździ na rowerze i na rolkach, gra w tenisa i badmintona. Posiada wykształcenie wyższe. Pan Janusz Pieła jest samodzielnie znaczącym akcjonariuszem INTERSPORT powiązanym biznesowo i rodzinnie z innym znaczącym akcjonariuszem - Panem Krzysztofem Piełą pełniącym również funkcję członka Rady Nadzorczej Spółki.  


Pan Krzysztof Pieła -
 pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A od 30 czerwca 2017 roku. Jest współzałożycielem i współwłaścicielem firmy LARIX, Janusz Pieła Sp. j., która funkcjonuje na polskim rynku artykułów sportowych od 2001 roku, a jej korzenie sięgają aż 1993 roku. Firma LARIX jest wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski wielu renomowanych marek sportowych m.in. Uvex, Odlo, Reusch, Meindl, Viking, Camelbak, Killtec, Sea To Summit.W roku 2016 firma LARIX otworzyła w Niemczech oddział VIKING GERMANY, którego celem jest promocja oraz dystrybucja marki własnej VIKING na terenie Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii.

Pan Wojciech Mamak (członek niezależny) - pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A. od 27 września 2017 roku. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania (kierunek Marketing i Zarządzanie) Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie menadżerskie w branży handlowej, które zdobył pracując na kluczowych stanowiskach w firmach: HETMAR sp z o.o, GOMAN Sp z.o.o, ELITE Polska sp. z o.o. W latach 2008-2016 pracował w firmie Strauss Cafe Poland sp. z o.o. gdzie piastował stanowisko Dyrektora Sprzedaży Regionu Południowego. Ukończył Szkołę Zarządzania Sprzedażą kształcąca czołówkę polskich menedżerów sprzedaży i uzyskał dyplom Praktyka o specjalizacji – Master of Sales Management.

Pan Łukasz Bosowski  - pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A. od 26 lipca 2019 roku. J
est absolwentem  Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Kierunek: Marketing i Zarządzanie, Specjalność: Funkcjonowanie i Rozwój Przedsiębiorstw. Ukończył  studia podyplomowe na Uniwesytecie Ekonomicznym Kierunek: Finanse i Księgowość. Posiada kwalifikację zawodową CIMA – The Chartered Institute of Management Accountants - największego na świecie Instytutu zrzeszającego specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej - kwalifikacja zawodowa z obszaru zarządzania przedsiębiorstwem wykorzystania informacji finansowej w procesach zarządzania.  Posiada 16-letnie doświadczenie na stanowiskach związanych z finansami – kolejno jako: analityk finansowy, kontroler finansowy, dyrektor finansowy.

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży handlu detalicznego, zaś z branżą sportową związany jest od 10 lat. Przeszedł wszystkie szczeble kariery w obszarze finansów i kontrolingu. Zajmuje się również innymi obszarami biznesowymi: w tym prawnym i handlowym. Posiada doświadczenie w kształtowaniu i realizacji strategii. Brał udział we wdrożeniach wielu rozwiązań biznesowych, optymalizacji obszarów i procesów biznesowych w tym optymalizacji kosztów. Pan Łukasz Bosowski jest powiązany biznesowo ze znaczącym akcjonariuszem INTERSPORT - Spółką OTCF S.A. z siedzibą w Wieliczce, w której od 2013 roku pełni funkcję Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego.

Pan Piotr Dygas (członek niezależny) - pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A. od 25 listopada 2020 r. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Adwokat Izby Adwokackiej w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w jednej z największych krakowskich kancelarii prawniczych, pracując jednocześnie dla firm działających w branży medialnej. Partner w firmie prawniczej DZNP Dygas Zyder Przewłocki – Adwokaci i Radcowie Prawni spółka partnerska.

Pan Krzysztof Skowroński (członek niezależny) - pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A. od 25 listopada 2020 r. Jest Absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie & Stockholm University of Economics (Executive Master of Business Administration). Posiada 23 letnie doświadczenie w pracy w przemyśle w firmach z kapitałem Polskim i Zagranicznym. Posiada 13 letnie doświadczenie w Zarządzaniu firmami w Polsce i na świecie. Obecnie piastuje stanowisko Dyrektora Generalnego na Polskę koncernu motoryzacyjnego produkującego części do większości znanych  marek samochodowych w Europie i na świecie.  W wolnych chwilach pasjonuje się sportem szczególnie narciarstwem oraz tenisem ziemnym.

Pan Wojciech Mikulski - pełni funkcję członka Rady Nadzorczej INTERSPORT Polska S.A. od 1 kwietnia 2021 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ze specjalnością „Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne Handlu Zagranicznego”. Od 1999r jest związany ze spółką OTCF S.A. (wcześniej: Horn Partners S.A oraz Outhorn S.A.) gdzie zarządzał obszarami logistycznymi. Posiada doświadczenie w kształtowaniu i realizacji strategii. Brał udział we wdrożeniach wielu rozwiązań i procesów biznesowych oraz optymalizacji procesów. Od 2004 pełni funkcję Członka Zarządu Spółki OTCF S.A. odpowiadając za rozwój sieci detalicznej i hurtowej w Polsce i na świecie. Zarządza również inwestycjami i rozwojem sklepów własnych w galeriach handlowych, logistyką, administracją oraz działem IT i e-Commerce.

sport to the people